Diablo 4 Vessel of Hatred - Xbox
Kód: 97KRA331Detailní popis produktu
Diablo 4 Vessel of Hatred - Xbox
Příběh Vessel of Hatred se odehrává po událostech hlavní kampaně Diablo 4 a hráči se v něm vypraví do oblasti Nahantu, kterou jsme mimo jiné měli možnost navštívit v rámci titulů Diablo 2 či Diablo II: Resurrected. Zde se rovněž tyčí trosky dávno zaniklého město Kurast, tedy bývalé metropole obklopené hustou džunglí.
Kurast je bývalou výspou Pána Nenávisti Mephista, jehož vláda se na městě nenávratně podepsala. A vzhledem k tomu, že Diablo 4 skončilo de facto cliffhangerem, ve kterém (následují drobné spoilery) Neyrelle s Mephistem uvězněným v soulstonu cestují na jih a následují osud Proroka světla, dává smysl, že Vessel of Hatred nadále rozvíjí příběh této dvojice.
Diablo 4: Vessel of Hatred: Gameplay
Hratelnost DLC Vessel of Hatred je v zásadě stejná jako v případě Diablo 4, jedná se tedy o izometrické akční RPG, ve kterém postupně odkrýváme ponurý fantasy příběh a v zájmu sbírání zkušeností a lepšího lootu masakrujeme démony po tisících.
Expanze ale samozřejmě přinesla i spoustu novinek. Kromě džunglí zarostlých lokací byly do hry přidány nové typy nepřátel, bossů, a především zcela nové povolání Spiritborn, které čerpá sílu z přírody a jako základní zbraň v rukou třímá glévu (glaive), tedy dlouho tyč zakončenou sečnou čepelí na obou koncích.
Diablo 4: Vessel of Hatred: Spiritborn (povolání)
Spiritborn pochází z džunglí a bažin kraje Nahantu a spojuje v sobě sílu a unikátní schopnosti Duchovních strážců (Spirit Guardians) – jaguára, gorily, orla a stonožky. Jedná se o všestranné válečníky, kteří kombinují silná trojúderová komba na blízko s akrobatickým pohybem. Jsou mistři bojových umění a svůj hněv ještě umocňují glévou a duchovní energií, dokážou ale také blokovat nepřátelské útoky a jejich sílu využít pro svůj prospěch. Svým způsobem tak Spiritborn trochu připomíná postavu mnicha (Monk) z Diablo 3.
Spirituální zvířecí pomocníci, tedy jaguár, gorila, orel a stonožka, nabízí hráčům svůj vlastní set skillů a schopností, které odráží jejich náturu. Jaguár se tak zaměřuje na rychlost a zběsilost úderů, gorila poskytuje ochranu a zároveň uděluje tvrdé rány, orel je ztělesněním přesnosti a jeho údery mají nejdelší dosah, zatímco stonožka využívá všemožné jedy a čerpá své schopnosti ze země.
Spiritborn tak ve své podstatě nabízí čtyři odlišné styly hraní, hráči ale mají možnost spojit hned dva Duchovní strážce najednou a kombinací jejich schopností tak vytvořit rozmanité buildy. Některé skilly navíc obsahují vlastní pasivní efekty, které jsou poplatné nadřazenému Duchovnímu strážci. Skilly orla tak poskytnou 30% rychlost pohybu navíc, gorila zajistí 30% redukci poškození, jaguár 30% rychlost útoku a stonožka 30% vysávání zdraví z nepřátel (life steal).
Společně s novou postavou ovšem do hry samozřejmě dorazila i spousta nových unikátních a legendárních předmětů a aspektů, virtuálně ušitých přesně na míru Spiritbornovi, který se dočkal i svého vlastního dějového questu, podobně jako ostatní povolání v Diablo 4. Spiritborn je tak nesmírně zajímavou postavou, která perfektně zapadá po bok barbara, rogue, kouzelníka, druida a necromancera ze základní hry.
Více informací o povolání Spiritborn si můžete přečíst na oficiálních stránkách hry Diablo 4.
Diablo 4: Vessel of Hatred: Mercenaries
Nájemné žoldáky zvané Pale Hand si můžete odemknout v rámci příběhové kampaně Vessel of Hatred, přičemž ve hře jsou celkem čtyři: štítonoš Raheir, bývalá kanibalka Varyana, prokleté dítě a poloviční démon Aldkin a věčně opilý lučištník Subo. Každý z těchto charakterů má odlišné schopnosti, styl boje a pochopitelně i osobnost, je tedy jen na vás, který z nich vám přiroste k srdci a budete používat jeho služby nejvíce.
Každý žoldák má vlastní dovednostní strom, prostřednictvím kterého svého NPC pomocníka můžete dále rozvíjet. Čím delší dobu spolu strávíte v boji, tím se bude prohlubuje i vaše důvěra, zde nazvaná „rapport“. Rapport je ve své podstatě obdobou zkušenostních levelů, za každou získanou úroveň rapportu vašemu žoldákovi zajistí skill point a můžete mu následně odemknout nějakou hezkou novou schopnost.
Levelováním pomocníků lze získávat i takzvané Pale Marks. Prostřednictvím této měny můžete s každým ze žoldáků obchodovat a směňovat Pale Marks za předměty z jejich inventáře. Ať už se jedná o cenné prsteny, nebo třeba bedničky (cache) s další výbavou, je určitě o co stát. Nutno ale podotknout, že žoldáci vás mohou doprovázet pouze v případě, když hrajete solo.
Diablo 4: Vessel of Hatred: Multiplayer, cross-play
Stejně jako základní hra i DLC Vessel of Hatred nabízí kooperativní PvE multiplayer či možnost poměřit síly s ostatními hráči v PvP oblastech. Rovněž obsahuje funkce cross-play a cross-save napříč všemi dostupnými platformami.
V rámci DLC byla přidána nová PvE kooperativní aktivita Dark Citadel, ve které se se svými spoluhráči protloukáte víceúrovňovým dungeonem, plníte různé úkoly a na závěr se střetnete se speciálním bossem, to vše samozřejmě ve jménu lootu, zkušeností a dalších odměn.
Citadela leží přímo uprostřed krajiny Nahantu a představuje zcela novou endgame výzvu. Samotná budova se skládá ze tří samostatných křídel, jejichž dokončení a následné pokoření vyžaduje součinnost celého týmu, přičemž každá část citadely obsahuje vlastního bosse. Teprve po poražení těchto dílčích bossů je možné utkat se s bossem finálním. Kromě klasických herních odměn si ovšem v Dark Citadel můžete vysloužit exkluzivní kosmetické předměty. Pokud se tedy chcete pořádně „voháknout“, Dark Citadel je jedním ze způsobů, jak toho v Diablo 4 dosáhnout.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Xbox |
---|---|
Žánr: | Akční |
Typ distribuce: | elektronická |
Platforma: | Xbox One |
Jazyk: | Angličtina, Němčina, Španělština, Francouzština, Italština, Portugalština, Ruština, Polština |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.